Yatırım için mülk satın alma

Son zamanlarda, daha sonraki kira ve gelir amaçlı gayrimenkul yatırım seçeneği hakkında bize daha fazla soru sorulmaktadır. Bu seçeneğin Türkiye'de çok alakalı olduğunu söyleyebilirim.

Sezonluk olarak kiralayabilirsiniz (bu seçenek tatilciler, ziyaretçiler ve turistler için konut kiralamayı amaçlamaktadır) veya uzun süre kiralayabilirsiniz (bu seçenek Türkiye'de kalıcı olarak yaşayan ve çalışanlara yöneliktir).

Uzun süreli kiralama

Bu seçenek ile konut bir yıllığına kiralanır. Bunu yapmak için, kiracı ile bir sözleşme imzalanır, sözleşmenin feshi ve / veya daha önce tahliye edilmesi durumunda mal sahibi tarafından iade edilmeyen bir depozito alınır (2 aylık kira).

Bu tür bir kiralamanın avantajı - sabit aylık gelir, bir daire sağlama ihtiyacının olmaması, vb., Dezavantaj düşük kira ve daireyi yaşama ve kullanma yeteneğinin olmamasıdır.

Kısa süreli kiralama

Kısa süreli kiralama genellikle mevsimliktir. Temel olarak, biz sezonluk daire kiralamak (kapalı sezonda biz de kira, ama kira fiyatı düşüktür).

Alanya'da turizm mevsimi diğer bölgelerden daha uzundur, mükemmel hava koşulları ve diğer faktörler, burada kiralamanın tüm yıl boyunca talep edilmesini etkilemektedir.

Turistlere tatil kiralamak - sahibinin dairesinde kendisi ve boş zamanlarında onu kullanmasına ve rahatlamasına izin verir.

Tipik olarak, daireler neredeyse tüm yıl kiralanır ve toplam yıllık kar uzun vadeli kira karını aşıyor.

Aşağıda, kötümser bir tahmine dayanarak kira geliri hesaplamasını sunduk. Daire fiyatları ve karlılıkları bugün için şartlı ve geçerlidir (Mayıs 2020).

Hesaplamalar 1 euro - 7,4 Türk lirası üzerinden yapıldı

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg

Yukarıdaki tablodan da görülebileceği gibi, 40.000 avro değerine sahip 1 + 1 daireye ve 55.000 avro değerine sahip 2 + 1 daireye örnek verdik.

Faturalar ve ayrılırken temizlik kiracı tarafından ödenir.

Uzun süre bir daire kiralarken, verim yaklaşık yüzde 7-8 olacaktır. Kısa süreli kiralama için daire kiralarken, verim yaklaşık% 10'dur.

Bu tür yatırımlar genellikle en az risklidir ve yatırımın kendisini riske atmamanıza izin verir. Ticari riskli bir iş değildir. Bununla birlikte, bugün bankalar, EURO cinsinden bir depozito yatırıldığında,% 1.5'ten fazla getiri sağlamadıklarından, bu tür yatırımlar oldukça başarılıdır.

Aslında, doğru konut alımı karlılığı büyük ölçüde etkilediğinden, sayılar değişebilir.

Acentemiz, kiralık konut alımı konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.

Orada kendi eviniz için bir ev satın almaktan biraz farklı bir yaklaşıma ihtiyacınız var.

Kiralama hizmeti verebiliriz. Bu nedenle, ajansımızın uzmanlarına güvenmenizi öneririz!

Bu amaçlar için, satın alımdan sonra ev sahibi ile bir daire kira sözleşmesi düzenlenir.

Bir toplantıda ve / veya bizi yazarak / arayarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.